نحوه کار با iCloud

نحوه کار با iCloud

نحوه کار با iCloud : آی کلود درایو (iCloud Drive) ارتباط مهم در بین همه‌ی دستگاه‌های شما مثل مک، آیفون، آیپد و حتی کامپیوتر ویندوزی‌تان است. با اینکه این سرویس در مقایسه با سایر سرویس‌های ذخیره سازی آنلاین هزینه بر تر می‌باشد، اما عملکردهای آن در همه‌ی دستگاه به صورت بومی است، بنابراین بهتر است بدانید که چگونه می‌توانید بیشترین استفاده را از آن ببرید.

نحوه کار با iCloud

نحوه کار با iCloud

نحوه کار کرد آی کلود

با استفاده از آیکلود درایو می‌توانید مدارک، فایل‌ها و پوشه‌های خود را به صورت به‌روز در تمام دستگاه‌هایتان داشته باشید، روی آن‌ها کار کنید و از هر جایی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. تغییراتی که از یک دستگاه بر روی نسخه‌ای از یک فایل اعمال شود، به صورت خودکار در همه‌ی سیستم‌های دیگر هم سینک خواهد شد.

آی کلود درایو یک سیستم فایل واقعی است، پس اگر از چندین دستگاه مختلف استفاده می‌کنید، می‌توانید بر روی پوشه‌های خود-ساخته‌ی خود آیتم‌های گوناگون را ایجاد و ذخیره نمایید. (برای ساخت پوشه‌های شخصی خود باید از مک استفاده کنید.)

اگر از آی کلود درایو بر روی چندین دستگاه مک استفاده کنید، تغییرات صورت گرفته بر روی فایل‌های بخش اسناد و صفحه زمینه موجود در هر دو مک سینک خواهد شد. مکی که آخر از همه فعال می‌شود برای محتویات پوشه‌ی مدارک و دسکتاپ خود، پوشه‌ی خودش را می‌سازد، و آن را هم همگام سازی می‌کند.

آنلاین و روی دستگاه

اگر از گزینه‌ی Desktop & Documents استفاده می‌کنید، می‌توانید همه‌ی فایل‌هایی که در آی کلود درایو ذخیره کرده‌اید را در سیستم عامل مک خود یا iOS هم ببینید.

علاوه بر این از طریق حساب کاربری خود در www.icloud.com می‌توانید به صورت آنلاین به همه‌ی این فایل‌ها دسترسی پیدا کنید. یعنی در ویندوز هم به راحتی می‌توانید این فایل‌ها را ویرایش نمایید.

 

بازیابی فایل‌های حذف شده

اگر به طور تصادفی چیزی را از آی کلود درایو پاک کردید، خیلی ساده می‌توانید دوباره آن را بازیابی کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که وارد حساب کاربری خود شوید، به بخش Settings > Advanced بروید و بر روی گزینه‌ی Restore Files کلیک کرده و چند لحظه صبر کنید تا در پنجره‌ی Restore Files لیستی از فایل‌هایی که به تازگی حذف کرده‌اید نشان داده شود. تیک کنار فایل‌هایی که می‌خواهید برگردانید را بزنید و بر روی Done کلیک کنید. دقت داشته باشید که در این بخش فقط می‌توانید فایل‌هایی که در طول ۳۰ روز گذشته حذف شده‌اند را ببینید.

 

برای استفاده از تمام امکانات اپ استور نیاز به خرید اپل آیدی دارید.بهترین و ارزان ترین اپل آیدی را از مای اپل آی دی خرید کنید.